+48 797 405 626 email: biuro@ngkc.pl

Przyszła jesień – czyli czas na mikrodermabrazję

mikrodermabrazja-diamentowa-b

Przyszła jesień – czyli czas na mikrodermabrazję

Niektóre zabiegi kosmetyczne możemy bez obaw wykonywać  przez cały rok. Jednak wykonanie niektórych zabiegów polecam okres jesienno-zimowy,wówczas nasza skóra nie jest już tak narażona na intensywne działanie promieni słonecznych. Jednym z nich, jest mechaniczne złuszczanie warstwy rogowej naskórka, czyli mikrodermabrazja diamentowa lub korundowa.

Zabieg mikrodermabrazji usuwa zrogowaciałe komórki skóry, zanieczyszczenia, nadmiar sebum, a także dokładnie oczyszcza naszą skórę jak i pobudza go do odnowy. Ponadto mikrodermabrazja powoduje spłycenie drobnych zmarszczek, blizn, a także zniwelowanie rozszerzonych porów skóry. W porównaniu z peelingami chemicznymi, powoduje mniejsze naruszenie bariery skórnej, zaś okres regeneracji skóry jest krótszy , rumień który występuje po zabiegu mikrodermabrazji jest mniejszy i bardzo szybko ustępuje Po zabiegu możemy zaobserwować,że skóra jest bardzo gładka,jędrna oraz poprawia się jej koloryt. Dzięki usunięciu warstwy rogowej naskórka,składniki aktywne znajdujące się w  kosmetykach pielęgnacyjnych lepiej wnikają w głąb skóry, przez co maja lepsze oddziaływanie.

By  efekt oczyszczonej skóry był bardziej skuteczny, zabieg mikrodermabrazji należy wykonywać w serii od 4 do 10 zabiegów najlepiej w odstępie 10-30 dni w zależności od rodzaju skóry. Jedna sesja trwa od 15 do 30 minut , w zależności od opracowywanej partii zabiegowej.
Mikrodermabrazje nie tylko wykonujemy na skórze twarzy, szyji czy dekoltu, ale również na innych partiach ciała,wówczas zmieniane są końcówki ścierające dostosowane do usunięcia danego problemu. Powikłania po zabiegu mikrodermabrazji występują rzadko, choć w przypadku zbyt mocnego starcia naskórka , może powstać intensywny rumień (utrzymujący się od 3 do 4 miesięcy), przebarwienia pozapalne, a także blizny. Dlatego zabieg mikrodermabrazji powinien być wykonany przez wykwalifikowaną osobę w gabinecie kosmetycznym.

Osoby mające cerę trądzikową, powinny uprzednio skonsultować się z kosmetyczką, która przed zabiegiem oceni stan skóry. Kiedy spotkamy się z odmową, nie bądźmy rozczarowani – kosmetyczka robi to dla naszego dobra. Gdyż zabieg  mikrodermabrazji wykonany na skórze z trądzikiem ropowiczym, przyniósłby więcej szkody niż korzyści,  rozniósłby bakterie  po całej skórze, co spowodowałoby  powstawanie kolejnych stanów zapalnych.

 Wskazania:
– rozszerzone pory,
– oczyszczanie skóry,
– stymulacja krążenia poprzez miejscowe przekrwienie,
– rozjaśnienie przebarwień na skórze,
– spłycenie zmarszczek,
– blizny i rozstępy,
– szara, ziemista skóra z cechami fotostarzenia.

Przeciwwskazania:
– zakażenia wirusowe: brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny,
– zakażenia bakteryjne: liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa,
– zakażenia grzybicze,
– trądzik krostkowy, ropowiczy,
– trądzik różowaty,
– skóra powiek,
– przeczosy, nadżerki (uszkodzenia ciągłości skóry),
– nowotwory skóry i znamiona,
– naczyniaki jamiste,
– terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem (wskazana minimum 3 miesięczna przerwa),
– skłonność do keloidów (tak zwanych bliznowców),
– zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy).

Reasumując, mikrodermabrazja jest to głęboki peeling. Zdecydowanie polecam udać się  do gabinetu kosmetycznego, gdyż domowymi sposobami nie osiągniemy spektakularnych efektów.